Zahradní domek z Trabanta

Zahradní domek z Trabanta

Vyřazený Trabant je jeden z nejlevnějších zahradních domků na nářadí a zimní uložení zahradního nábytku. Nezaměnitelný jednoduchý design a schopnost přizpůsobit se každé zahradě z něj dělá docela inteligentní objekt.

Pro zahradní domek má Trabant výborné předpoklady, dlouhou životnost karosérie bez rezavých výkvětů, snadnou dopravu na místo, usazení na terén i pozdější likvidaci. Přitom to není žádný bakeliťák, za delší životností je méně ocelových dílů a trvanlivá duroplastová karoserie z textilního odpadu spojeného pryskyřicí. Dostatek úložného prostoru vznikne vykucháním celého vnitřního vybavení, včetně motoru. Na místo se Trabant přepraví na tažném laně a v zahradě si vlastní vahou umí sednout sám. Postupně se vyfouknou pneumatiky, poklesnou tlumiče a kola se částečně zaboří do terénu. Na rozebrání po konci životnosti stačí sekera a pár hodin uklidňující práce.

Bojanovice 2016 © archbla.cz

Udělat zahradní domek z Trabanta je zajímavý nápad nejenom pro líné a nízkorozpočtové zahradníky, ale také pro ty kreativní. Nespočet nápadů dalších zahradních úprav je možné najít na stránkách Trabant klubů nebo volné tvorbě fotografů, které tohle auto skoro magicky přitahuje. Trabant pomalovaný dětmi, netradiční barevná řešení v zážitkových zahradách, poezie jednoduchosti Trabanta zaparkovaného uprostřed sadu nebo v rozkvetlé louce, Trabant jako malý skleník a upravený na malou chatu jen pro přespání, Trabant zarostlý v džungli popínavých rostlin nebo dokonce jako zahradní socha v městském parku. Trabanta má v zahradě i Velvyslanectví Spolkové republiky Německo v Praze /Lobkovický palác, Quo vadis D. Černého/ nebo je součástí golfového hřiště v Praze Braníku.

Lobkovický palác 2016 © archbla.cz
Braník 2016 © archbla.cz

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadované údaje jsou označeny *