Vylepšená montáž asfaltových šindelů

Vylepšená montáž asfaltových šindelů

Výrobci asfaltových nebo také kanadských, finských nebo bonských šindelů uvádějí hlavně výhody jako je rychlá montáž svépomocí, nízká cena, schopnost kopírovat tvar střechy při složitějších nápadech nebo prohnutí krovu, nízká plošná hmotnost, odolnost a dlouhá životnost. K tomu někdy připustí drobnou nevýhodu, jako je náchylnost k zarůstání mechem nebo nebezpečí mizerné kvality u výrobků jiných firem. Hlavní nevýhodou všech asfaltových šindelů je ale vzhled levné střešní krytiny, která dokáže srazit celý dům.

Jednou z možností jak se s touto levností vypořádat je brát asfaltové šindele s humorem jako kaple vedle hřbitova v Klinci. Přidáním kusů jiné barvy a tvaru, které na první pohled vypadají jako levné záplaty, dostane střecha zvláštní kouzlo a vtip, kterého si všimla už Božena Němcová. Nuzné a navíc ještě záplatovaného oblečení nedělá z babičky ještě většího chudáka, ale naopak jí přidává smysl pro humor a nadhled.

Klinec 2016 © archbla.cz

Montáž je stejná jako bez záplat, jenom je praktické při rozměření střechy rovnou vyznačit místa s jinou barvou a tvarem šablony, při lezení po střeše a pokládce už pak není vidět celek střechy. Žádný problém to není, všechny asfaltové šindele počítají i s podkladní vrstvou lepenky a obyčejná křída je na nich dobře vidět.

Klinec 2016 © archbla.cz

Jeden komentář k “Vylepšená montáž asfaltových šindelů

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadované údaje jsou označeny *