Vjezdová vrata ze starých prken

Vjezdová vrata ze starých prken

Ještě lepší materiál než palety jsou prkna z demolic starých domů. Nenahraditelný materiál pro rekonstrukce historických domů a restaurování nábytku si oblíbila také lidová architektura a výtvarníci. Hodí se skoro na všechno, na stavbu lehké bytové příčky, podhledu, výrobu nových dveří, kuchyně nebo také obrazu.

Docela dobrý nápad je vyrobit ze starých prken vjezdová vrata. Dobře se přizpůsobí každému stavebnímu stylu, velikosti vjezdu a hlavně každému motivu stavitele. Když je nedostatek peněz, vrata se dají udělat téměř zadarmo z prken nabízených za odvoz. Motivem může být výtvarná hra s obdivem k barvám a strukturám starých prken. Nebo upcycling, u hledání nového využití pro jinak odpadní materiál je hlavním důvodem ohled na životní prostředí a trochu stavebního dobrodružství. Na výrobu vjezdových vrat ze starých prken nikdy nebude žádný správný návod.

vrata ze starých prken, Kunratice © archbla.cz

Jak jsou stará prkna dekorativní si už všimla stavební výroba. Pokud je záměrem otisknout na vrata rozervanou mysl úspěšného podnikatele, nabízí řemeslně dokonalá vrata s věrnou kopií prken ze starých přepravních beden. Taková kopie je ale dražší než originál.

vrata ze starých prken, Lety © archbla.cz

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadované údaje jsou označeny *