Rychlá rekonstrukce zasedací místnosti

Rychlá rekonstrukce zasedací místnosti

Konečně dobrý nápad jak udělat rekonstrukci zasedačky s cenou a termínem dokončení podle představ většiny nájemců. S úplně novým přístupem přišel multimediální ateliér filmové a televizní fakulty v rámci výstavy Pokoje 2016, pořádané v opuštěné kancelářské budově po Pražské vodárenské společnosti v Cihelné. Taková rekonstrukce firemní zasedačky je levná, rychlá, originální a dá se zvládnout svépomocí. S pomocí výtvarníka může být hotovo za jedno odpoledne.

Pokoje 2016 © archbla.cz
Pokoje 2016 © archbla.cz

Prvním krokem rekonstrukce je odstranit všechny předešlé podlahové krytiny až na pevný konstrukční základ, což budou pravděpodobně OSB desky nebo prkna. Pokud zde byly kanceláře již dříve , podlaha ještě nějakou dobu vydrží a barevnost se sjednotí pozdějším cákáním, rozšlapováním a roznášením barvy.

Pokoje 2016 © archbla.cz
Pokoje 2016 © archbla.cz

Úprava stěn, včetně oken a dveří, se bere jedním vrzem. Neodstraňují se ani původní malby ani se stěna nepenetruje. Nové nátěry se budou jen trochu krabatět a na válečku odtrhovat se starými vrstvami, ale to nevadí, dají se tak vytvořit překvapivě zajímavé struktury.

Pokoje 2016 © archbla.cz
Pokoje 2016 © archbla.cz

Malbu stěn je praktické provádět fasádní nebo jinou omyvatelnou barvou, která dobře drží i na oknech, dveřích, krytech zářivkových těles, elektroinstalaci a také na podlaze. Při temperamentním provádění na ní skončí hodně barvy. Barva se tónuje do světlých odstínů, pokud by se použily k podkladu příliš kontrastní barvy, výsledek by byl pro zasedací místnost příliš konfliktní. Ideální je neutrální hodně světle šedá, která pak neomezuje ve výběru nábytku. Kde se malba úplně nepovedla, oprava se provádí o něco tmavším odstínem, je tedy dobré stěnu stále držet co nejsvětlejší a mít možnost dalších oprav.

Pokoje 2016 © archbla.cz
Pokoje 2016 © archbla.cz

Malba stěn se neprovádí jako nudná souvislá krycí vrstva, ale jako počmárání a hra struktur, otisků, figurální malby, obrazců, symbolů, psaní textu, cákanců, různě vedených čar různými nástroji. Jediným pravidlem je neopakovat se a neustále hledat nové možnosti. Při tom je nezbytné sledovat celek stěny, sám si řekne, kdy už toho má dost, není nutné zaplnit úplně celou plochu.

Pokoje 2016 © archbla.cz
Pokoje 2016 © archbla.cz

Nábytek se pořizuje ve sběrném dvoře. K tomu jedno nové kosmické nebo organické křeslo, aby každý návštěvník ihned pochopil, že se nejedná o žádný vtip, ale seriózní interiér. S velkou budoucností, pomáhá se uvolnit, šetří prachy, čas, nervy i životní prostředí.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadované údaje jsou označeny *