Ručně psaná reklama na fasádě

Ručně psaná reklama na fasádě

Málokdy se najde nápad, který je současně výtvarné dílo, provokace i řešení. Výtvarník Benjamin Vautier zaplnil informačními deskami celou fasádu hudební školy v Blois a dokázal tak, že reklama nebo sdělení psané od ruky je docela sympatické i ve větším množství.

Přispět zajímavou realizací na vlastním domě nebo provozovně je dnes asi jediným smysluplným příspěvkem o reklamě ve veřejném prostoru. Výsledkem dosavadních několikaletých diskuzí je shoda pouze v tom, že reklama ve veřejném prostoru je velký problém. Mimo úniku do lesa ji nemůžeme nikdo vypnout nebo vyhodit, zákony jí neumí úplně regulovat a nikdo nedokáže přesně říci, jak nás ovlivňuje. Místo odpovědí naopak přibývají otázky o hranici reklamy a street artu nebo kde je hranice snesitelnosti privatizace veřejného prostoru.

Ke stejnému závěru došla i řada majitelů obchodů u nás. Nelíbí se jim umělá dokonalost a neosobní vzhled průmyslové reklamy, nechtějí studovat komplikované zákony, vyřizovat povolení a nepovažují ani za rozumné ji úplně zrušit u své provozovny. Výsledkem je pak ručně psaná reklama, která si sama vyřeší i správnou velikost. Jen tak od ruky jde udělat jenom přiměřeně velká.

Dobřichovice 2014 © archbla.cz
Písek 2014 © archbla.cz
Letná © archbla.cz

Jeden komentář k “Ručně psaná reklama na fasádě

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadované údaje jsou označeny *