Jak udělat retro autobusovou zastávku

Jak udělat retro autobusovou zastávku

Mick Sheridan

Že je možné židlí nebo úpravou lavičky udělat z autobusové zastávky umění dokazuje na svých stránkách Mick Sheridan, přitom se nepovažuje se za umělce, ale za čalouníka kterého jenom práce baví http://msupholstery.blogspot.cz/p/guerilla-upholstery.html. Jeho nápad s partyzánským čalounictvím /guerilla upholstery/ se stal tak populární, že o něm natočila dokumentární film BBC a zmiňují ho prestižní světové magazíny o výtvarném umění. Interiér autobusové zastávky tedy není žádný problém.

Pokud jde o vlastní stavbu, jeden z nejjednodušších modelů starších autobusových zastávek se ještě zachoval v Otvovicích nedaleko Prahy. Vtip je v tom, že ji zvládne i zručný kutil, materiál je běžná stavební ocel z prodejny hutního materiálu, oblý tvar dobře odolává větru a velikost se snadno upraví podle místních potřeb.

zastávka Otvovice 2015 © archbla.cz

Základem konstrukce jsou do obdélníku usazené čtyři svislé ocelové trubky s průměrem kolem 80 mm a na ně přivařené pruty z kruhové oceli průměru 12 mm pro uchycení pláště z ocelového vlnitého plechu. Uchycení plechů je možné více způsoby, ale tím nejjednodušším a nejlevnějším jsou 2 pruty vedle sebe, do kterých se opře obyčejný šroub se závitem, matkou a větší podložkou. Střecha má podobnou konstrukci, jenom se sestaví na zemi a až hotová připevní k sloupkům a stěnám.

zastávka Otvovice 2015 © archbla.cz
zastávka Otvovice 2015 © archbla.cz

Jeden komentář k “Jak udělat retro autobusovou zastávku

  • Parádní přístřešek, navrhnu to naší vesnické radnici. Jenom s drobným vylepšením, uvnitř vybílit a přidělat polici na plyšáky.

    Odpovědět

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadované údaje jsou označeny *