Projektová dokumentace na malý domek skoro zadarmo

Projektová dokumentace na malý domek skoro zadarmo

Kdo jel vlakem z Prahy na Beroun, možná si všiml kolem řeky  několika malých dřevěných domků vybočujících z průměru. Mají 2 podlaží, prvorepublikovou noblesu a při stejné velikosti a tvaru je stejně každý z nich originál. Několikrát jsem při cestě uvažoval, zda by nebyl dobrý nápad domek zaměřit, požádat kolegy o dokumentaci na dnešní standard technického vybavení a nabízet ho jako levný typový projekt malého rodinného retro domku, který lze snadno postavit svépomocí.

desky projektu A. Lamara

Pozdě, předběhl mě amík Alexander Lamar, který ani u Berounky nikdy nebyl. Projektovou dokumentaci úplně stejné stavby s půdorysem přibližně 5 x 5 m a mansardovou střechou s názvem Catail cabin nabízí od loňska na webových stránkách www.simplesolarhomesteading.com/cattailcabinplans.htm. Tištěnou dokumentaci s podrobným návodem stavby formou 80 barevných stavebních výkresů a vizualizací nabízí za nepřekonatelnou cenu 20 dolarů, v elektronické podobě 10 dolarů a formou předem zaplaceného daru dokonce jen za 5 dolarů. Součástí projektu je řešení jednoduchého technického vybavení, které nepotřebuje vnější přípojky – solární elektrický systém, zásobník vody, vytápění a ekologická likvidace odpadních vod. Vše běžně dostupné v mnoha variantách z Amazonu. Navíc k tomu přidává projekt na zadní přístavbu 3,5 x 6 metru a otevřenou verandu u vstupu.

Projektovou dokumentaci Catail cabin nelze použít pro naše stavební povolení /není ani česky/, ale pro úpravu českým projektantem je to jasné zadání pro drobné úpravy na místní standardy. K fotkám Alexandra Lamara nemám autorská práva, ale některé domky kolem Berounky jsem obešel.

Na větší zahradě s ovocnými stromy jako ve Všenorech vypadá domek obzvlášť lákavě, klenba stromů udělá na většinu roku další velký obývací pokoj.

Všenory 2016 © archbla.cz

Stejný domek v Mokropsích, hned na začátku osady Radost.

Černošice © archbla.cz
Černošice © archbla.cz

Rustikální varianta ze stejného místa blíž k Berounce. Osada Radost.

Osada Radost, Černošice 2016 © archbla.cz

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadované údaje jsou označeny *