Přístavba malé barevné verandy

Přístavba malé barevné verandy

Přistavět malou barevnou verandu je levný, jednoduchý a přitom tradiční nápad na úpravu domu. Funguje tak spolehlivě, že se dá využít i u stavby obchodně administrativního centra nebo přestavby nákladní lodi na taneční klub.

Definice verandy je zastřešená přístavba domu. Vše ostatní se už podle místa hodně odlišuje. Společný by mohl být ještě účel stavby pro odpočinek a relaxaci, ale to by nesměla být polská weranda, která je skladištěm a místem na ukládání potravin. Když se pominou americké spory o hranici mezi verandou a porch /velká otevřená veranda, která má mít úroveň podlahy nejméně 3 schody od úrovně terénu/, jsou další rozdíly už jen v úpravách podle klimatických podmínek. V Karibiku je veranda do tří stran úplně otevřená a kompletně vybavená nábytkem jako obývací pokoj, na jihu Evropy se staví víc do dvora a čím více na sever, tím víc je uzavřená obvodovými stěnami s okny a dveřmi.

V Čechách je veranda tradiční součást domu a odpočinkové místo, nebo alespoň prostor pro zdvojení vstupních dveří, místo na přezouvání, odkládání kabátů a zimní bydlení pro psa. Praktické důvody mohou nahradit dveře s dobrou tepelnou izolací a dvojitým těsněním, změnit image domu ale nedokážou.

Stodůlky 2016 © archbla.cz

Hrubá nebo rezavá fasáda je pro úpravu malou barevnou verandou jenom výhoda.

Krompach 2015 © archbla.cz
pražské nábřeží 2015 © archbla.cz

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadované údaje jsou označeny *