Přírodní markýzy

Přírodní markýzy

U tradiční markýzy výrobci uvádějí snížení tepelných zisků u oken na jih až o 65% a u oken na západ až o 75%. V našem mírném klimatickém pásmu to znamená úsporu nákladů za chlazení přibližně 30% nebo se klimatizace nemusí pořizovat  vůbec. Další výhodou je vylepšení vzhledu fasády, ochrana před deštěm a využití pro reklamu provozovny.

zelená markýza © archbla.cz

Přírodní markýza z popínavých rostlin jde ještě dál. Skoro nic nestojí, nevyžaduje projekt ani jednání se stavebním úřadem, během roku se hustota a velikost listů plynule přizpůsobuje množství slunečního svitu a v opravdu horkých dnech dokáže zvlhčovat vzduch. U provozovny je ještě vývěsním štítem s velikostí, kterou by si žádná jiná reklama na fasádě nemohla dovolit.

Smíchov © archbla.cz

Jediný průmyslový výrobek, který se jednoduchostí dokáže přiblížit zelené přírodní markýze je její plastová napodobenina z asijské továrny. Žádný zázrak, ale pro mini balkón bytu na přespání v jedenáctém patře panelového domu je to docela rychlé a levné řešen

 

zelená markýza © archbla.cz

V případě hospody není pravda, že liány popínavé rostliny nevypadají dobře po opadání listů. Současně s opadáváním listů totiž začíná vánoční a po ní hned velikonoční výzdoba, která končí až s novými listy.

Braník © archbla.cz

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadované údaje jsou označeny *