Plot z vyřazených palet

Plot z vyřazených palet

     Mimo nábytku, schodiště nebo zahradního domku jde z palet postavit i plot. Jeden můj kolega ho fakt postavil. Vlastně chtěl postavit jenom co nejlevnější dočasný plot na několik let, než vyroste živý plot. To se mu nakonec podařilo a plot se mu natolik zalíbil, že si část plotu chce ponechat i natrvalo. Všechny své zkušenosti ze stavby plotu shrnul do několika vět :

–  Plot vypadá lépe, pokud se skládá z více druhů, nebo alespoň střídat horizontální a vertikální žebrování , vypadá to zajímavě a úplně se ztratí uniformita palet

–  Žádné složité konstrukce sloupků nebo uchycení, stačí si ve stavebninách nechat nastříhat betonářské tyče průměru alespoň 15 mm na délku podle výšky palet + 60-80 cm na zatlučení do země, k těmto prutům se pak paleta přitluče zahnutým hřebíkem, připevní vázacím drátem nebo se na trn jenom navlékne.

–  Paletu je praktické podložit kameny tak, aby nestála přímo na terénu, prodlouží to životnost. Palety nemá smysl nějak natírat, natřená i nenatřená paleta vydrží na povětrnosti 20 – 25 let a stejně dřevo ztmavne. Pokud by o nátěru stejně někdo uvažoval, tak taková dobře vyschlá paleta dokáže nasát i více než 1 litr impregnace.

plot z palet 2014 © archbla.cz
plot z palet 2014 © archbla.cz

Jeden komentář k “Plot z vyřazených palet

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadované údaje jsou označeny *