Plot, jak vyřídit i obejít povolení

Plot, jak vyřídit i obejít povolení

     Příspěvky na téma internet nejdříve sdělí, jak se to má správně udělat a hned pod tím rovnou informují, jak se to dá snadno obejít. Zde je to samé s plotem :

Plot podle stavebního zákona :

Podle Stavebního zákona je každý plot na hranici pozemků stavbou, plotem je tedy třeba i ohradník na ovce. Na stavbu nového plotu sice není potřebné stavební povolení ani ohlášení stavby, každý plot ale musí mít povolení svého umístění, tedy územní souhlas nebo územní rozhodnutí. Vůbec nic není potřeba pouze na rekonstrukci plotu, pokud se nemění vzhled a výška plotu. Pro územní souhlas se musí Stavebnímu úřadu doložit některá souhlasná stanoviska, pokud v místě mají smysl – památkový úřad, odbor dopravy nebo Policie ČR, souhlas sousedů, vyjádření správců sítí v přilehlé komunikaci, souhlas vlastníka vedlejší komunikace, vyjádření vyplývající z ochranného pásma, například dráhy, popřípadě další podle místních podmínek.

Jak se to dá obejít :

– původní plot se zbourá a postaví se klidně rozdílný s tvrzením, že to tak bylo. Je až neuvěřitelné, jak málo si pamatujeme ze svého okolí a jak málo dokladů je v archivech stavebních úřadů, které by prokázaly opak.

– plot se vyskládá na vlastním pozemku z nějakého příhodného materiálu s tvrzením, že se jedná pouze o funkci uskladnění, nikoli funkci oddělovací. Dekorativní je třeba „plot“ ze starých střešních tašek nebo palivového dřeva. Až si časem všichni zvyknou, přebuduje se na trvalý už jako rekonstrukce.

– stavba plotu se provede bez povolení za tichého souhlasu sousedů, kteří na svůj plot také povolení nemají. Speciálně ve venkovských oblastech se Vám může dokonce stát, že i když budete chtít územní souhlas vyřídit, úředník začne obracet oči v sloup. Nikdo tam o takové věci nežádá a jenom úřadu přiděláváte práci.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadované údaje jsou označeny *