Oprava staré fasádní omítky a český dispatchwork

Oprava staré fasádní omítky a český dispatchwork

Každá oprava staré a zvětralé fasády je nákladná s nejistým výsledkem. To už je lepší šetřit na novou fasádu a do té doby brát tu padající s humorem.

Dispatchwork je populární a dnes už celosvětově uznávanou kategorií street artu, autorem nápadu vyplňovat nerovnosti, štěrbiny a jiné poškození staveb kostkami ze stavebnice Lega je německý výtvarník Jan Vormann. Dispatchwork nemá žádný skutečný význam, je to jen hra, do které se každý může zapojit a svá díla zaznamenat do mapy na www.dispatchwork.info. Čechy jsou na této mapě zatím bílé místo.

Oprava fasády na činžovním domě u Bulovky by tam ale uvedena být mohla, třeba i jako využití nápadu ve stavební praxi. Na podobnou opravu fasády stačí dlouhý žebřík, co nejvíce odstínů tónovací fasádní barvy /většina výrobků už obsahuje dostatek pojiva a dá se tedy použít přímo/, běžný malý molitanový váleček s rukojetí na nanášení barvy a tak jeden den práce. Jediným rizikem realizace je, že to majitele začne tak bavit, že už novou omítku ani nebude chtít.

český dispatchwork © archbla.cz
český dispatchwork © archbla.cz
český dispatchwork © archbla.cz

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadované údaje jsou označeny *