Nezničitelná parková lavička

Nezničitelná parková lavička

Vyrobit jenom levnou a nezničitelnou parkovou lavičku není zase takový problém, Romové v  chanovském kulturním středisku vyrábějí nezničitelného Jamese Bonda mezi lavičkami s názvem „Chanov 008“, je z armovaného betonu a po rozmístění po celém sídlišti se uvažuje s nabídkou také pro ostatní zájemce  http://mostecky.denik.cz/zpravy_region/foto-dne-nerozbitna-lavicka-chanov-008-stale-funguje-20160405.html.

Pokud by ale v Chanově chtěli tip na lavičku, která je nejenom nezničitelná, ale i dobře vypadá, asi by se dobře prodávala, snadno se usazuje a přemísťuje, snadno opravuje, lze libovolně upravovat její délku, dá se na ní sednout celoročně bez rizika hemoroidů a má zajímavý příběh, tak stojí v pražských Stodůlkách nedaleko stanice metra. Lavička vznikla už před 30 roky při polidšťování projektu nového sídliště Jihozápadního města skupinou tehdy ještě neznámých architektů a výtvarníků / Jetelová, Gebauer, Mojžíš, Přikryl, Vácha,…./, kdy záměrem bylo na pěších cestách rozmístit prvky užitého umění a vytvořit příjemné prostředí pro cesty všedního dne. Už tehdy byla zadáním i odolnost proti vandalům.

Stodůlky 2016 © archbla.cz

Lavička využívá výhod levného betonu i dřeva, kdy beton dělá dobrý základ konstrukce a dřevo příjemnější povrch pro sezení. Lavičku dokázal zničit jenom zub času a to až po 30 letech, což je na docela pohodlnou lavičku dobrý výsledek. Na dalších minimálně 30 let by stačilo jenom vyměnit dřevěné části, takto vypadala ještě před několika lety.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadované údaje jsou označeny *