Nejlevnější stojan na kola

Nejlevnější stojan na kola

Venkovské hospody někdy mají náročné požadavky na cyklostojany, nejlépe zadarmo, nesmí poškrábat drahá kola zákazníků ani lákat k odnesení, protože je na noc nikdo uklízet nebude. To prakticky vylučuje sériové výrobky nebo výrobu z velkého dřevěného kmenu, dál od lesa to není zrovna levný nápad.

Beroun 2016 © archbla.cz

Nejlépe takové požadavky splňuje stojan z použitých pneumatik osobního auta, které se zapustí asi z jedné třetiny do terénu. Stojan dlouho vydrží, je vandaly prakticky nezničitelný  a využitím odpadu je šetrný k životnímu prostředí. Vyhovuje jak pro parkování kol v řadě, tak střídavě proti sobě a pokud se před dosypáním terénu prostrčí celou řadou ocelová tyč nebo stará lešenářská trubka, žádnou pneumatiku nelze ze země vytáhnout a je tak i bezpečným sloupkem pro připevnění lankového zámku k rámu kola.

Beroun 2016 © archbla.cz

Stojan navíc umožňuje libovolné nastavení mezery pro všechny druhy cykloplášťů, včetně širokých balónových. Pokud se k tomu ještě udělá správný barevný nátěr, může se stát i dekorativním doplňkem, dětským hřištěm a lavičkou. Hlavně je ale stojan úplně zadarmo, ekonomika venkovské hospody není žádná sranda.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadované údaje jsou označeny *