Malování ptáků na fasádu

Malování ptáků na fasádu

Namalovat na fasádu ptáky je jedna z nejlevnějších a nejrychlejších úprav staršího rodinného domu. Dostatek inspirace je v každém atlasu ptáků nebo ve výtvarném umění, které si ptáky oblíbilo pro snadné přizpůsobení každému záměru a jednoduchý tvar, skoro každý pták se dá namalovat jenom z několika čar.

Plzeň 2016 © archbla.cz

Současný street art si ptáky oblíbil i pro velké množství druhů a odlišný výklad ptačích symbolů v jednotlivých kulturách, které z nich dělá hodně svobodné téma. Navázal tak na lidovou architekturu nebo secesi a výsledkem jsou originální nápady od dětských kreseb křídou na školní budově až po malování barevných tukanů na šedivé fasády sídlišť.

Plzeň 2016 © archbla.cz

Tento nápad z periferie Plzně je zajímavý možností využití u každého rodinného domu, protože nevyžaduje výtvarné zkušenosti a dokonce počítá s lehce amatérsky odfláknutou malbou. Celý dům i se zdí plotu a všemi dalšími přístavbami se nejdříve sjednotí libovolnou základní barvou fasády. Pak se občas někde na fasádě namaluje jednoduchý pták, pokud se některý nepovede, místo se opět překryje základním nátěrem a namaluje se jiný. Jasně že to není žádný zázrak, ale vzít si velký úvěr na tradiční rekonstrukci fasády také není žádná sláva.

Plzeň 2016 © archbla.cz

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadované údaje jsou označeny *