Luxusní plot z dřevěných palet

Luxusní plot z dřevěných palet

Jasně že se dá z palet vyrobit i luxusní plot u reprezentativní vily. Jenom to vyžaduje jiný přístup a je s tím trochu víc práce. Hlavní rozdíl je v tom, že u běžného plotu se narušuje uniformita palet střídáním vertikálních a horizontálních prken nebo rovnou různých typů a velikostí, zatím co seriózní plot potřebuje něco pravidelného.

plot z palet 2016 © archbla.cz

Tento plot dá o něco víc práce jenom proto, že se na začátku musí několik palet rozebrat na prkna a zkrátit je na šířku palety. Po vyskládání a zafixování palet do pravidelné řady se pak prkna z vnější strany přibijí v místě spojů dvou palet a ještě 3 další se přibijí mezi každé dva spoje. Vznikne tak pravidelný dřevěný rastr, který schová průmyslový vzhled palety.

plot z palet 2016 © archbla.cz

Plot z palet se nenatírá ani jinak neupravuje, dřevo sice ztmavne, ale i bez nátěru vydrží několik desítek. Pak je snadnější udělat nový plot. Navíc se staré palety bez nátěru mohou využít na zahradním ohništi a odpadá tak problém s likvidací stavebního odpadu. Rekonstrukce plotu, pokud se zásadním způsobem nemění jeho vzhled, nevyžaduje ani nové územní rozhodnutí, ani stavební povolení a ani ohlášení stavebnímu úřadu.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadované údaje jsou označeny *