Labyrint jako dětské hřiště

Labyrint jako dětské hřiště

Labyrint je jedno z nejlevnějších a nejjednodušších dětských hřišť. Dá se namalovat na volnou betonovou plochu nebo parkoviště, vyskládat z říčních kamenů na louce nebo udělat skoro ze všeho, co je právě po ruce. Proti bludišti má výhodu jenom jedné jasně určené cesty do svého středu i zpět a není tedy tak náročný na velikost plochy, na nejjednodušší keltský labyrint stačí plocha 10 x 10 metrů.

I když je labyrint pohanský nápad, je tu pro všechny bez rozdílu věku a vyznání. Učí vytrvalosti a dodržovat pravidla, zahání úzkost a negativní myšlenky, pomáhá zvládat pochybnosti nebo nalézt správnou životní cestu, vnitřní klid a radost ze života. Někdy se dokonce uvádí, že má labyrint léčivé účinky, dokáže vrátit vzpomínky z minulých životů, umožnit kontakt s nadpřirozenými bytostmi nebo otevřít cestu do jiných dimenzí. Kdyby z toho zrovna nic nefungovalo, tak určitě magicky přitahuje malé děti s odstrkovadlem, koloběžkou nebo tříkolkou. Celá cesta malým labyrintem na koloběžce trvá asi 20 minut a na takovou dobu zaujmou dítě v pohybu je něco opravdu mimořádného.

Modřany 2016 © archbla.cz

Najít nejbližší labyrint ve svém okolí nebo vložit odkaz na nově vytvořený je možné na stránkách www.labyrinthlocator.com společnosti Labyrinth society. Na stejných stránkách je možné najít i příští celosvětový den labyrintu, v roce 2017 to bude 6.květen.

Vyšehrad 2016 © archbla.cz

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadované údaje jsou označeny *