Kde koupit levný poklop na revizní šachtu

Kde koupit levný poklop na revizní šachtu

Běžný výběr poklopů na revizní šachtu kanalizace a vodovodu u rodinného domu je buď levný a hnusný z plastu nebo levný a hnusný z betonu. Ostatní možnosti jsou drahé. Stavba je skoro u konce a nejsou prachy.

Ještě je jedna možnost, koupit starý litinový poklop ve sběrně surovin za obvyklý dvojnásobek výkupní ceny kovu. Litina je prakticky nezničitelný materiál a často se najde zajímavý originál. Přitom to není drahé. Poklop pro kategorii do A50 na zakrytí kanalizačních šachet v zatravněných plochách nebo cestách pro chodce a cyklisty váží míň než 50 kg. Nejde o překupování odcizených poklopů, na novou revizní šachtu je potřeba poklop s originálním litinovým rámem a ten se získá jedině z demolic starých domů.

Na výtvarné dílo povýšil staré litinové poklopy pražský výtvarník Viktor Karlík, otisky starých smíchovských poklopů a kanálů pravidelně vystavuje v prestižních galeriích. Pro centrum Plzně dokonce vytvořil sérii poklopů na památku básníka Jana Hanče /1916 – 1963/, i s úryvky jeho díla.

grafika V. Karlíka
V. Karlík, Plzeň 2016 © archbla.cz
V. Karlík, Plzeň 2016 © archbla.cz

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadované údaje jsou označeny *