Kamenný obklad, technologický postup podle nálady

Kamenný obklad, technologický postup podle nálady

U kamenného obkladu je možné dosáhnout dobrého výsledku jenom střídáním nálady. Technologický postup je jednoduchý, stačí vybrat co nejrůznější velikosti i barvy materiálu a udělat každý den jenom kus podle momentální nálady. Výjimku mají blázni a výtvarníci, blázni stejně žádná pravidla nedodržují a díky rychlým proměnám nálad mohou pracovat souvisle, pro výtvarníky je zase práce s náladou úplně normální, mnoho autorů pracuje tak, že rozdělané dílo nechá uležet a teprve po delší době s jinou náladou pokračuje.

Jinak je provádění stejné jako u běžného kamenného obkladu. Autor tohoto obkladu začal horizontální řadou nad vraty garáže a obložením krajních rohů, naformátoval si tak stěnu na menší části a využil kusů s rovnou hranou.

kamenný obklad podle nálady, Praha 5 © archbla.cz

Nad vraty a v levé části autor začal pravidelným střídáním větších a menších i vertikálních a horizontálních kusů.  Tedy tradiční postup. Ve střední a pravé částí to už autor nechal na náladě. Část je jenom z velkých oblých barevných kamenů, které postupně přešly do výběru ostrých geometrických tvarů a na závěr pečlivé rovnání malých odřezků. Část horizontálně jako cihelné pásky, pak zase chvíli vertikálně jako v knihovně.

kamenný obklad podle nálady, Praha 5 © archbla.cz

Jeden komentář k “Kamenný obklad, technologický postup podle nálady

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadované údaje jsou označeny *