Jednoduché stavební úpravy při nedostatku trojúhelníků

Jednoduché stavební úpravy při nedostatku trojúhelníků

Když někdo začne vytvářet větší množství trojúhelníků, ještě to nemusí být schizotypní porucha ani blud. Může to být jenom přirozené hledání rovnováhy a reakce na nedostatek jednoho ze základních tvarů, trojúhelníku. Příčin je celá řada od příliš zakulacených rohů dopravních značek až po nástup rovných střech, podrobně příčiny a vliv na naší mysl zatím nikdo nezkoumal. Klidně to může být vážné, trojúhelník je základ okultní symboliky i celý vesmír je postaven na principu tří.

Vše ale můžou zachránit jednoduché stavební úpravy.

Hodně pracné, zato levné a uklidňující je malovat trojúhelníky v interiéru. Jak to vypadá a co to udělá se dá zjistit v kavárně Velryba v pražské Opatovické ulici na Novém Městě. Autorem interiéru je malíř Petr Vaněček.

kavárna Velryba 2016 © archbla.cz
kavárna Velryba 2016 © archbla.cz

Na periférii města se pro nové trojúhelníky může využít plocha po odstraněném billboardu /Smíchov/ nebo upravit nepotřebná obchodní výloha /vstup do Metra na Palackého náměstí/.

Smíchov 2017 © archbla.cz
Palackého náměstí, Monika Žáková 2016 © archbla.cz

Trojúhelníky je možné vytvořit i přímo na fasádě domu. Kus vzorované fasády jako na Viladomu Nad Kundratkou v Praze 9 a spolupráce s výtvarníkem /J. Róna/ celkovou cenu stavby nijak významně neovlivní. Zda je možné z trojúhelníků vyskládat větší plochu parkoviště zkouší Všeobecná fakultní nemocnice na Karláku.

Viladům Nad Kundratkou 2016 © archbla.cz
Karlovo náměstí 2016 © archbla.cz

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadované údaje jsou označeny *