Jak vyrobit malostranské schodišťové madlo

Jak vyrobit malostranské schodišťové madlo

Předností malostranského schodišťového madla je nízká cena, snadná výroba svépomocí, rádi se u něj fotí Japonci a nepodléhá módním vlnám. Nejde jen o jednoduchost vzhledu, ale také o jednoduchost pořízení materiálu, výroby a údržby, u malostranského madla musí být na první pohled vidět, že má majitel jiné starosti, než vydělávat na blbosti, trávit několik dní výběrem z katalogů, jednat s firmami a trávit čas s řemeslníky při montáži.

Materiál na výrobu malostranského madla se kupuje v kovošrotu, ideálním materiálem je zprohýbaná a opět narovnaná silnostěnná trubka, která už ztratila původní rovinu a strojně dokonalý povrch. K tomu několik kusů z plného železa na držáky do zdi, koule na mírně zahnutém konci madla je už jenom vylepšení.

schodišťové madlo, Malá Strana © archbla.cz

Malostranské madlo je v souladu se stavebním zákonem, obecně technické požadavky určují jenom nutné umístění /přímé schodišťové rameno s průchodnou šířkou do 1650 mm a smíšené rameno do 1100 mm musí mít madlo alespoň na jedné straně, větší průchodná šířka už vyžaduje madlo na obou stranách/, výšku umístění /umísťuje se ve výšce 900mm až 1200 mm nad povrchem porůzné plochy/ a vzdálenost mezi madlem a stěnou /světlá vzdálenost minimálně 60 mm/.

schodišťové madlo, Malá Strana © archbla.cz

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadované údaje jsou označeny *