Jak upravit námořní kontejner pro bydlení

Jak upravit námořní kontejner pro bydlení

Jeden z nejzajímavějších stavebních nápadů na úpravu námořního kontejneru je od americké firmy Rhino Cubed .

Hlavní problém využití vyřazených námořních kontejnerů pro bydlení je jejich vnější vzhled. Vnitřní úpravy jsou celkem jasné, u všech podobných staveb je nutné vložit tepelnou izolaci a vytvořit vnitřní povrch stěn, třeba z palubek, OSB desek nebo sádrokartonu. Do pláště je také možné vyřezat velké otvory pro další dveře, okna nebo i odstranit větší díly stěn pro spojení více kontejnerů. Pro bydlení stačí, aby kontejner unesl jenom sám sebe, občas trochu sněhu a zvládl přepravu.

Na fasádě námořního kontejneru je obvyklou snahou zamaskovat dřívější poškození od nárazů novým nátěrem jásavou barvou nebo výrazným dekorativním vzorem, což se vždy úplně nedaří. U domků od Rhino Cubed je to naopak, vytváří vnější povrch ještě více otlučený, cáká po jejich povrchu barvou, válečkem patlá divoké struktury, navařuje trubky, cortenovým plechem přidává rezavou patinu a vůbec dělá vše pro to, aby kontejner z venku vypadal jako starý námořní parník. Vtip je v kontrastu, o co je vnější provedení drsnější, o to je dokonalejší interiér.

Rhino Cubed od Rav.

Firma má skvěle udělanou nabídku, která je podobná jako u nového automobilu. Základem je holý, tepelně izolovaný kontejner, na který si zákazník dle svého uvážení objednává další položky v mnoha variantách. Třeba i nezávislé bydlení s vlastním solárním zdrojem elektřiny a zásobníkem vody. Firma Rhino Cubed zdůrazňuje u svého domku pevnou konstrukci s trvanlivostí několik generací, snadnou přepravu, odolnost proti hlodavcům, povětrnostním vlivům, protipožární provedení, vnitřní detaily a standardy jako běžného bydlení a z venku jedinečný vzhled uměleckého díla ze dřeva a oceli, přínos pro životní prostředí, odolnost proti násilnému vniknutí a tedy větší vnitřní klid majitele.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadované údaje jsou označeny *