Jak upravit dřevěnou chatu jednou plechovkou červené barvy

Jak upravit dřevěnou chatu jednou plechovkou červené barvy

Koupit plechovku ostře červené barvy a natřít tím některé detaily je jeden z nejlevnějších, nejrychlejších a nejméně pracných nápadů na úpravu dřevěné fasády. Dřevo a červená je osvědčené barevné řešení, které se používá u všech druhů staveb, u nové výstavby rodinných domů, rekonstrukcí, designu obchodů, v reklamě, vybavení interiéru, street artu. Nedá se při tom moc zkazit, dobře se uplatní u nových i hodně zašlých starých dřevěných fasád, kde je potřeba jednoduchý, optimistický a trochu temperamentní nápad. Dokonce lenoch a lempl si tak může splnit svojí povinnost a dát své dřevěné chatě alespoň jednoduchý barevný nápad. Podle nejnovějších výzkumů totiž ovlivňuje vnímání domu až z 80% právě barevné řešení.

Nápad si oblíbili lesní chataři, jsou víc houbaři nebo trampové a patří mezi nejlínější stavitele. Z obavy před ztrátou svobody nechtějí ani vlastnit větší plochu pozemku nebo ho oplotit, natož hledat na úpravu chaty nějaké složitější barevné řešení.

Dobřichovice 2015 © archbla.cz

Když už nejdou jinak opravit popraskané, omlácené a stářím zašlé vstupní dveře nebo okna, celé se dají natřít ostřejší červenou tenkovrstvou barvou a teprve potom přebrousit. Z prohlubní dřeva pak místo zašlé špíny prosvítá veselejší červená.

dřevo a červená

Jeden komentář k “Jak upravit dřevěnou chatu jednou plechovkou červené barvy

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadované údaje jsou označeny *