Jak udělat vánoční strom z PET lahví

Jak udělat vánoční strom z PET lahví

Pokud se to moc neřeší, je tento vánoční strom skvělý nápad, je vysoký 5 metrů a byl postaven z 12 tisíc PET lahví v prosinci 2015 před Národní technickou knihovnou v Praze 6, autorem je skupina PETMAT z fakulty architektury na ČVUT.

Vánoční strom z PET lahví je vtipný, dekorativní, jednoduchý i levný na výrobu, zaujme kolemjdoucí, dovnitř se mohou umístit propagační panely o nadšení malých pomocníků ze škol a o sponzorech. Dál to ale nemá cenu řešit, u piva ve větší společnosti snadno vznikne spor, zda takový strom není jenom reklama převlečená za street art nebo že studenti ČVUT hledají za prachy výrobců nápojů zoufalé nápady, jak to zbytečné množství plastového odpadu udělat tak zábavným, až se přestane mluvit o zákazu výroby.

strom z PET lahví 2015 © archbla.cz

Technické řešení PET stromu je ale zajímavé. Základem je spojení zinkovaného pletiva s běžnými PET láhvemi, po prostrčení hrdla a zašroubování víčka vznikne jejich pevné spojení. Pletivo s dalšími jednoduchými ocelovými prvky tak vytváří stabilní nosnou konstrukci, PET láhve vytváří povrch a výsledný vzhled.

strom z PET lahví 2015 © archbla.cz
strom z PET lahví 2015 © archbla.cz

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadované údaje jsou označeny *