Jak udělat plot v kopcovitém terénu

Jak udělat plot v kopcovitém terénu

Tento plot je ideální do kopcovitého a jinak nerovného přírodního terénu. Nejenom že žádnou rovinu nepotřebuje, současným snahám všechno srovnat do roviny se vysloveně posmívá. Plot má tolik předností, že je skoro s podivem, že je v našich krajích tak málo staví, nejspíš za tím bude rozšířená úchylka stavět všechno dokonale, na pořád a hlavně rovně.

To při stavbě tohoto plotu se terén může nechat přírodní tak jak je a nemusí se ani výškově rozměřovat. Kdo někdy rozměřoval plot do roviny i jen v mírném svahu, tak moc dobře ví, jak je pro některé ploty komplikované vyřešit výškové rozdíly. Velmi často to končí u nákladného přerovnání celé zahrady a stavby opěrných zídek.

Lužické hory 2014 © archbla.cz

Stavbu plotu zlevňuje využití kmenů, které by jinak skončily jako palivové dřevo. Běžně se křivé řezivo na pile neprodává, ale není problém si domluvit jejich nákup i rozřezání na katru. Ideální na plot jsou prkna z tvrdého dřeva s tloušťkou kolem 3 cm a délky 2,5 – 3 metry. Plot se nijak nenatírá, než pravidelné opakování nátěru je levnější a méně pracnější plot čas od času obměnit. Plot vydrží i pár desetiletí a bez nátěru se dá ještě využit jako palivo do kamen.

Lužické hory 2014 © archbla.cz

Plot se na první pohled může zdát plot jako snadno překonatelná překážka. Přelézt ho ale není jednoduché už při výšce kolem 1,2 m, udělat díru v drátěném nebo plaňkovém plotě by bylo možná snadnější.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadované údaje jsou označeny *