Jak udělat levný solární boiler

Jak udělat levný solární boiler

Sezónní solární ohřívač vody z nerezového pivního sudu není žádný kutilský nápad. Když se pomaluje a vystrčí nad střechu, zapadá do současné vlny zájmu výtvarného umění o všechny druhy ocelových nádob. Jejich jednoduchý tvar a nízká cena jsou lákavé.

Základem správného fungování ohřívače z nerezového pivního sudu je stožár zapuštěný do terénu, který výškou přesahuje všechny okolní stíny. Nahoře se stožár zakončí jednoduchým košem na volné vložení sudu, pevné spojení by přineslo jenom komplikace. Materiál připojovacího potrubí může být cokoli ze sortimentu instalatérských potřeb, včetně pevné hadice. Důležité je jenom dořešit pojišťovací ventil pro zvětšení objemu vody při ohřívání a uzemnění v případě blesku. Nejjednodušší výtvarný nápad je ukrýt stožár do koruny stromu a přesahující bambuli pivního sudu nechat pomalovat děti. Udělat z toho kytku je nejspíš napadne jako první.

boiler Klinec 2015 © archbla.cz
Belfast 2015 od Moji
Č. Suška, Holešovice 2016 @ archbla.cz

Jeden komentář k “Jak udělat levný solární boiler

  • Kamarát má takto zrobenú solárnu sprchu, 200 litrový sud používaný bol pôvodne na nejaké redidlo. Vodu slnko ohrievalo dosť slabo, ale rapídne sa to zmenilo po natretí sudu čiernou farbou, v slnečných dňoch je voda až horúca , pred natretím na černo bola len slabo letná.

    Odpovědět

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadované údaje jsou označeny *