Jak udělat jednoduché vybavení pro dětské hřiště

Jak udělat jednoduché vybavení pro dětské hřiště

Dětské vybavení parku v Řevnicích vychází ze zkušenosti, že každý nápad na dětském hřišti funguje jenom chvíli a pak se stejně zvrhne. Dokonce i tak jasné vybavení jako je skluzavka přestane po chvíli bavit a každé dítě začne zkoušet po skluzavce obrácený postup lezení, nebo jak klouže kbelík písku a jak sjede hrnek s čajem. Pak obvykle následují hry, u kterých je jedno, zda je na hřišti klouzačka nebo kmen stromu, protože tím hlavním je něco rozebrat a upravit. Ani to nevydrží dlouho, ještě lákavější je okolní příkrý svah, potok, hromada štěrku na úpravu cesty nebo větev, která nejde odtáhnout.

Řevnice 2016 © archbla.cz

Park v Řevnicích má tedy dětské vybavení jenom z kmenů starých stromů, které bylo stejně nutné pokácet. Potřebnou stabilitu zajišťují nepravidelné tvary kmenů a obyčejné tesařské skoby /kramle/. Proti zemní vlhkosti jsou kmeny ještě podloženy kameny a aby bylo dětské hřiště hned jasné, některé kmeny mají dřevěná kola. Taková, která nelze snadno demontovat.

Řevnice 2016 © archbla.cz

Park kolem Nezabudického potoka v Řevnicích / Havlíčkovy sady/ vznikl už v roce 2004-05 /I. Junková ve spolupráci s ateliérem sochařství K. Gebauera/. Po delším období bez údržby proběhla v roce 2015 celková revitalizace /ateliér Living in green/.

Řevnice 2016 © archbla.cz

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadované údaje jsou označeny *