Jak udělat golfovou zahradu

Jak udělat golfovou zahradu

Golfové hřiště přineslo úplně novou inspiraci pro úpravu zahrady. Ideální příklad pro zahradu rodinného domu to zrovna není, protože zatěžuje životní prostředí množstvím spotřebované chemie nebo výstavbou nových parkovišť, ale zase přineslo nový nápad s rozvlněným terénem. Fotbalové hřiště je příkladem tak jenom srovnat terén do roviny a nalajnovat betonové obrubníky kolem záhonu.

Chodov 2015 © archbla.cz

Pohodář z venkovského domku, i když golf asi hrát nebude, u takové zahrady uvítá ušetřené náklady za odvoz přebytečné zeminy ze stavby domu, na zahradě vzniknou klidná místa pro únik a děti budou mít větší prostor pro nové hry. Majitel vily ocení zábavnější sekání trávy po nudném dnu v kanceláři, originální místo pro garden party nebo více soukromí z dohledu sousedů. Na golfové zahradě u administrativního centra se vytvoří zajímavější cesty na protažení těla a současně vznikne protihlukový val k vedlejší silnici.

Chodov 2015 © archbla.cz

To ale není všechno, stavitelé golfových hřišť se pod tlakem ochránců životního prostředí snaží o další vylepšení, které by se časem mohlo objevit i na domácích golfových zahradách. Dobrý nápad je omezení spotřeby podzemní vody a využívání vyčištěné odpadní, nechat na hřišti prostor pro divokou přírodu a živočichy, více chránit ornici před degradací a vracet původní rostliny.

Chodov 2015 © archbla.cz

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadované údaje jsou označeny *