Jak udělat atrapu starší dámy na ostrahu domu

Jak udělat atrapu starší dámy na ostrahu domu

Není náhoda, že s nápadem využít atrapy rozhodné starší dámy při ostraze rodinného domu i veřejných budov přišlo výtvarné umění. Pro většinu galerií jsou stále nenahraditelné.

Využít figuríny, strašáky a jiné napodobeniny živých bytostí na levnou ostrahu objektu je dávno vyzkoušené, jenom se stále hledá vhodný typ. Barevný policista se neosvědčil, všichni víme, že se s ním dá domluvit a nevydrží na místě, to už budí větší respekt všímavý důchodce, mimozemšťan, strašidlo nebo hlídací pes. Vůbec nejlepším řešením se ale ukazuje být ostřejší starší dáma, odradí už jenom představa dostat se s ní do konfliktu.

Starší dáma hlídá podchod na vlakovém nádraží v Čerčanech, stačí i kresba na stěně a většina lidí znejistí hned u vstupu.

Čerčany 2014 © archbla.cz

Polystyrénová dáma hlídá několik pater městského úřadu v Benešově. Že by s ní byla těžká domluva je jasné na první pohled. Autorem je I. Komárek

Benešov 2014 © archbla.cz

Realistické provedení dřevěné babky z pražských Hlubočep dokáže ohlídat velkou část ulice. I když vím, o co jde, stejně při každé cestě kolem domu zůstávají pochybnosti.

Hlubočepy 2014 © archbla.cz

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadované údaje jsou označeny *