Jak svépomocí udělat skleník ze starých dveří

Jak svépomocí udělat skleník ze starých dveří

Skleník ze starých dveří vypadá noblesně jako stará zimní zahrada a skoro nic nestojí. Větší výška je praktická pro zeleninu i práci zahradníka.

Staré dveře z dřevěného masivu jsou jeden ze zajímavých materiálů dnešních smeťáků a sběrných dvorů. Využívají se ve výtvarném umění, pro domácí nápady kutilů nebo všude tam, kde se může hodit jejich pevný rám, nenapodobitelná patina a barevnost. Vnikají z nich nejrůznější výtvarné instalace, obrazy, dekorace pro obchody, ale také výrobky pro každodenní použití, příčky, obklady stěn, kuchyně, police, skříně, postele. Zatím je jich dostatek, jejich rozřezání na palivo komplikuje kování a špatné hoření laků.

Díky pevnému rámu všech dveří je stavba skleníku velmi jednoduchá, přibitím několika prken nebo latí na vnitřní stranu dveří položených vedle sebe vzniknou jednotlivé stěny, které se už jenom v rozích spojí a doplní střechou ze starých oken. Na založení i podezdívku chránící před vlhkostí z terénu stačí řada úzkých betonových dlaždic nebo dobře pálených cihel položených na terén. Skleník nepotřebuje žádné povolení stavebního úřadu, pokud je stavbou do 40 m2 zastavěné plochy a do 5 m výšky, je umístěný ve vzdálenosti nejméně 2 m od hranice sousedního pozemku a bez podsklepení.

skleník ze starých dveří © archbla.cz
skleník ze starých dveří © archbla.cz

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadované údaje jsou označeny *