Jak se dělá dětská obrazárna

Jak se dělá dětská obrazárna

Nejde o opravdovou obrazárnu, ale jak levně vylepšit veřejný prostor, protože celý rozpočet už padl na velikost stavby. Jedna z nejlepších dětských obrazáren je na stěnách nového nádraží v Čerčanech. Na vytvoření takové dětské galerie stačí pár dospělých se smyslem pro humor a dostatek nadšených malých dětí, ostatní už zařídí dobré rámování a co nejoriginálnější názvy obrazů. Vlastně nic nového, znají to i velké institucionální galerie a návrháři obalů.

obrazárna Čerčany 2015 © archbla.cz

Dobré rámování obrazů sjednotí styl obrazárny a dobře namalovaný stín rámu dodá potřebnou hloubku i těm největším dětským mazanicím. Rám se udělá pomocí běžné malířské zakrývací pásky až po dokončení obrazu, jeho šířka se volí podle toho, jak hodně dítě zapatlalo okolí předem vymezeného místa pro obraz.

obrazárna Čerčany 2015 © archbla.cz

Originální názvy obrazů zase zaujmou kolemjdoucí, dobře se pamatují a mnohem snáze se vymýšlí, než maluje obraz. Názvy obrazů Picassovy hrušky, Piňďolíno, Pán, kterému ujel vlak nebo Hrabavý kočárek se dají použít pro každý solidní obsah díla, včetně čisté strukturální abstrakce.

obrazárna Čerčany 2015 © archbla.cz

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadované údaje jsou označeny *