Jak prakticky využít sbírku květináčů

Jak prakticky využít sbírku květináčů

Sbírání květináčů je rozšířenou, levnou a praktickou kategorií sběratelství a ještě může vyřešit některé problémy kolem bydlení. Může se z nich udělat malá zahrada na vydlážděném městském dvorku , upravit fasáda nebo i vylepšit image provozovny. Výtvarné umění při realizaci dvorku nebo zahrádky moc nepomůže, dekorativnost a rozmanitost květináčů ho sice přitahuje, ale nikdo z klasiků u tématu dlouho nevydržel. Příkladem je Paul Cezanne, police se sbírkou květináčů na fasádě domu ho zaujala jenom krátce.

Paul Cezanne

Sbírka květináčů může vytvořit malou zahrádku i na vstupním schodišti, starší vily s tím počítaly už v projektu. V husté zástavbě, jako Malá Strana, jsou květináče často jedinou možností na vlastní zahrádku. Možností uspořádání sbírky je nespočet, od romantického chaosu až po přísné vyrovnání a výrazné barvy.

Dobřichovice 2014 © archbla.cz
Malá Strana 2014 © archbla.cz

Sbírka květináčů může být levnou alternativou rekonstrukce fasády. Opravu sice nevyřeší, ale fasáda alespoň nepůsobí depresivně. Některé stavby si bez sbírky květináčů ani není možné představit, bez nich by zůstala jenom betonová plocha a mizerný dům.

květináče 2014 © archbla.cz
Freestock

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadované údaje jsou označeny *