Jak prakticky využít modré dveře

Jak prakticky využít modré dveře

Modré dveře jsou tak výraznou kategorií vstupních dveří, že se někdy stanou i součástí názvu firmy nebo provozovny. V Česku se modré dveře a vrata nejčastěji používají u průmyslových objektů a provozoven jako sdělení firmy o své loajalitě, věrnosti a péči o zákazníka. Modrá vrata navíc zlehčují průmyslový vzhled nebo zanedbanou údržbu haly a hodí se skoro ke každému materiálu od cihlové fasády starého skladu až po moderní stavbu ze sendvičových plechů. S humorem přijmou i dodatečné černožluté nápady bezpečáků nebo barevné nápady reklamního oddělení.

Smíchov 2015 © archbla.cz

Široké možnosti uplatnění mají modré dveře u rekonstrukcí, kde snadno a rychle vylepší  provozovnu nebo rodinný dům ve velmi špatném stavu. Reprezentativní stavba z toho nevznikne, ale uklidní okolí a rekonstrukce se dá zase o několik let odložit. Modré dveře jsou oblíbený nápad výtvarníků, pokud se podaří uřídit celek rozervané fasády, modrých dveří a prosvítající teplé barvy z upraveného interiéru, může vzniknout zajímavé dílo. Modré dveře se osvědčily i při správě nebytových prostorů na sídlišti, graffiti na modrých dveřích vypadá víc jako hra než poničený majetek.

Tábor 2015 © archbla.cz
Barrandov 2015 © archbla.cz

Podle tradičního čínského učení Feng Shui přinesou modré dveře do domu pozitivní energii, klid a uvolnění, ale také bohatství a prosperitu. Modré dveře orientované na sever generují peníze a stimulují příjem, orientované na jihovýchod zase podporují nahromaděný majetek, akciové portfolio nebo investiční a spořicí účty.

Počernice 2015 © archbla.cz

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadované údaje jsou označeny *