Jak natřít zahradní chatu na modrozeleno

Jak natřít zahradní chatu na modrozeleno

Nezávisle na sobě dospěli zahrádkáři, výrobce stavebních buněk, kanadský výtvarník i jeden můj kolega v práci ke stejnému závěru, že na nový nátěr zahradní chaty bude asi nejlepší modrozelená, něco jako RAL 5018. Základem pro míchání je modrá barva, do které se přidává zelená, v podstatě zelenější tyrkysová.

Zahrádkáři si na modrozelené barvě pochvalují jak zapadne do zahrady ve všech ročních obdobích, při odlupování nebo blednutí na slunci vytváří zajímavé barevné struktury a není tak náročná na výběr odstínu jako jenom zelená. Při míchání se tedy nedá moc zkazit. Navíc je modrozelená vnímána jako optimistická barva, sdělení od srdce, podporuje kreativitu, fantazii a snění, je symbolem volnosti, inteligence a povzbuzuje touhu k nalezení ztracené Atlantidy.

2015 © archbla.cz

Výrobci stavebních buněk a jiných modulových staveb používají modrozelenou barvu z praktických důvodů, hodí se do každého prostředí a pozitivně ovlivní zakrámované prostředí stavebního dvora. Stejné modrozelené důvody mají i zemědělci v Africe.

Etiopie od S.L.

Modrozelený je také nátěr domu z torontského projektu v Leona Drive. Výtvarník An Te Liu chtěl nátěrem jednoho domku určeného k demolici ukázat, jak si modrozelená vystačí sama a současně ukázat podobnost se zelenými domky ve hře Monopoly, kde hlavní funkcí domu není bydlení, ale finanční hodnota, spekulace a bankovní zástava.

Te Liu

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadované údaje jsou označeny *