Jak natřít chatu sběratele barevných věcí

Jak natřít chatu sběratele barevných věcí

Když jde jeden můj kamarád koupit do zahrádkářských potřeb plastovou přepravku na ovoce, tak jich koupí hned několik, samozřejmě každou jinou v těch nejvýraznějších barvách, k tomu ještě neodolá několika barevným květináčům, několika cibulím těch nejbarevnějších kytek a ještě se cestou domu zastaví na smeťáku, protože tam někdo vyhodil starou plechovou konev natřenou reflexní ostře zelenou barvou.

Potřeba shromažďovat kolem sebe velké množství drobných barevných věcí není žádná diagnóza a není tedy ani žádný důvod o sobě pochybovat nebo se ve sběru věcí omezovat, stačí jenom natřít fasádu světle modrou barvou. Lidová architektura to zná dlouho, ale teprve dnešní výroba barevných plastů a jásavých barev vytvořila prostor pro plné využití nápadu. Jeho velkou předností je zábavná realizace bez rizika něco zkazit, stačí opravdu jenom natřít fasádu chaty světle modrou barvou a pak už jen vršit co největší množství drobných a co nejvíce barevných předmětů. Velkou výhodu mají dřevostavby, věci je možné hromadit nejen kolem domu, ale i přibíjet na stěnu, hodit se může skoro všechno barevné, žlutá plastová kačenka, igelitový ubrus stolu s květinovým motivem, barevný trakař na listí, barevné tyčky na rajčata, různobarevné židle, vděčné jsou různobarevné dětské bábovičky, barevné hrnky a květináče, mozaiky z barevných úlomků plastů nebo keramiky, barevné fleky a cákance, hlavně co nejvíc.

Praha 9 2015 © archbla.cz
za školou 2015 © archbla.cz

Fakt to funguje, jiná barva než naivita světle modré by to nedokázala zvládnout, výtvarné umění i zahrádkáři v chatových koloniích už  to zkoumají hodně dlouho.

Strakonice 2015 © archbla.cz
Modřany 2015 © archbla.cz

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadované údaje jsou označeny *