Jak nastřílet nový nátěr fasády

Jak nastřílet nový nátěr fasády

     Buď to musí být zábava, nebo to musí být hotové rychle, levně a bez velké námahy. Paintball na fasádě splňuje obojí, je to jeden z mála nápadů, jak dát zašlé dřevěné fasádě opět světlý odstín a jedna z mála prací, do které se nikdo z rodiny nemusí nutit. V době počítačových her se malý kluk těžko motivuje povídkou, jak Tom Sawyer a Huckleberry Finn natírali plot.

     Nastřílet nový nátěr je možné na každou dřevěnou fasádu, protože paintballové kuličky jsou vodou naředěné barvivo v křehkém obalu podobném kapslím léků. Po nárazu se kuličky s barvivem rozstříknou, pozdějším deštěm se barvivo rozmývá po stěně, postupně se vytrácí jeho výrazná barva a celá fasáda získává zvláštní bílou patinu, podobnou větrem ošlehané horské chatě. Nevhodné jsou pouze povrchy se silnovrstvou lazurou nebo lakem, které vodou ředitelné barvy odpuzují. Kuličky je možné koupit v několika barvách a jsou opravdu zdravotně nezávadné, byly vytvořeny pro přímou střelbu hráčů přímo proti sobě a pokud se povede zásah do větrací mřížky obličejového štítu, hráč barvivo často i ochutná. Dostřel pinballové zbraně je přibližně 50 metrů, bez lešení se tedy dá nátěr provádět i na větší stodole nebo u chaty nad jezerem.

Radotín 2016 © archbla.cz
Radotín 2016 © archbla.cz

     Zapůjčení základního vybavení pro paintball /maska + zbraň/ stojí na celý víkend přibližně 450,- Kč, k tomu by na fasádu větší chaty měly stačit tak 4 balení kuliček po 500 ks /asi 1,-Kč/kus/ a k tomu další zásobník na CO2 , který kuličky vystřeluje. Tato úprava fasády je zatím dlouhodobě neprověřenou novinkou, pokud by se někdo do experimentu zapojil, prosím o info. Díky.

Radotín 2016 © archbla.cz
Radotín 2016 © archbla.cz

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadované údaje jsou označeny *