Jak namalovat kočku na fasádu domu

Jak namalovat kočku na fasádu domu

Že je kočka dobrý nápad pro fasádu domu potvrzují děti, street art, architektura bytových domů, reklama i výtvarné umění. Kočka dokáže změnit vzhled nudného nebo rozpadajícího se domu, může být dobrou reklamou pro provozovnu, dokonce povzbudit turistický průmysl velkého města nebo se dá výrobou koček i živit. Proč zrovna kočka?

Namalovat na fasádu kočku je snadné, možná i snadnější, než namalovat sněhuláka. Přitom bude každá kočka vždy originálem. Když se malé dítě naučí malovat jeden typ kočky a bude jí stále jenom opakovat, nikdy nebudou dvě stejné.

kočky na fasádě © archbla.cz

Kočka má hodně pozitivních významů, její symbol se objevuje se na fasádách domů již od dob starých Egypťanů a Keltů, je tichým a tajemným strážcem domu, symbol dobroty, kreativity, psychické síly, nezávislosti, inteligence, intuitivního myšlení. Chování kočky je i častým návodem pro řešení lidských problémů, více hledat odpovědi ve vlastní mysli, větší odstup od reality, správné nastavení rezervovanosti k okolí nebo hledání nových nápadů.

kočky na fasádě, Vysočany © archbla.cz

Namalovaná, dřevěná nebo keramická kočka se dá použít u všech druhů staveb pro bydlení, je dekorativní téma pro nástavbu velkého obytného domu, detail kočky na soklu dokáže vyrovnat jinak nudnou nebo rozpadající se fasádu, je dobrý motiv pro nepřehlédnutelné logo provozovny v městské zástavbě, výrobou koček z nejrůznějších materiálů se dá i živit. Patronem koček by mohl být třeba Liberec, street art tu řeší otázky hlavně kolem koček. Kam se zase přestěhují u dětí oblíbená velká koťata M. Klouzové – Niubó a kdo je liberecký Space Invader, který po celém městě rozmísťuje stále nové kočky.

kočky na fasádě, Liberec © archbla.cz

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadované údaje jsou označeny *