Dřevěný obklad pro šviháka

Dřevěný obklad pro šviháka

Tento dřevěný obklad je jeden z nejzajímavějších a přitom jeden z nejlevnějších, materiál se dá sehnat skoro zadarmo a práce zvládnout svépomocí. Obklad je vhodný na příčky, fasády, ohrady a jiné reprezentativní prostory, kde na originálním a hrubším pozadí vynikne dokonale upravený švihák.

Základním materiálem je odpadní dřevo s co nejrůznějšími povrchy, barvou a velikostí, vhodným podkladem je každý materiál, do kterého je možné obklad přitloukat hřebíky nebo vrtat samořeznými sádrokartonářskými vruty. Tedy i cementotřískové desky nebo plech sendvičového pláště, jako v tomto případě u sanitární stavební buňky na korzu vedle zahradní restaurace v pražské Stromovce, hned vedle výtahu do nebe.

dřevěný obklad pro šviháka © archbla.cz

Provádění je praktické začít od nejspodnější vodorovně založené řady a postupně přisazovat další náhodně vybrané kusy dřeva naformátované do pravého úhlu /bez pravého úhlu by to také šlo, ale doměřovat a dořezávat každý sraz by bylo hodně pracné/. Finální nátěr může být i naředěná akrylová barva, rozdílná savost každého kusu obkladu už sama zajistí správný výsledek.

dřevěný obklad pro šviháka © archbla.cz
dřevěný obklad pro šviháka © archbla.cz

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadované údaje jsou označeny *