Červená, žlutá, zelená na plotě

Červená, žlutá, zelená na plotě

Nátěr plotu červeno-žluto-zelenou barvou je klasika s velkým výběrem odstínů, optimista ani jinak nemůže. Vzorníky barevných odstínů přímo na plot sice neexistují, ale dají se najít ve státních vlajkách mnoha zemí, hlavně afrických. Vlajka Mali nebo Guinea-Bissau ukazuje možnosti jásavě zelené a temnější červené, Etiopie to ještě kombinuje s modrým detailem, Togo použilo tmavší zelenou, Kongo si zvolilo světlejší žlutou. Z Evropských států je zajímavá barevná kombinace Litvy s víc oranžovou žlutou.

červená, žlutá, zelená

Červeno-žluto-zelená je dobrý nápad i pro zábradlí mostu, ocelová konstrukce lávky přes Labe do Toušně se tak stala menší, zábavnější a rozumí si s vodní hladinou i okolní krajinou. Starý zprohýbaný klandr na mostě v Doubicích se nátěrem dokonce proměnil ve výtvarné dílo, což tradiční červeno-bílé pruhy neumí a nejsou ani o moc viditelnější.

Lávka přes Labe do Toušně 2015 © archbla.cz
Doubice 2015 © archbla.cz

U dřevěného laťového plotu není červená, žlutá a zelená barva úplně běžná, ale používá se také. Pokud se plot dostane na hranici životnosti, nejsou prachy nebo nálada postavit nový, nezbývá než si z toho aspoň dělat legraci jako v Africe.

Říčany 2015 © archbla.cz
červená, žlutá, zelená 2015 © archbla.cz
Příbram 2015 © archbla.cz

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadované údaje jsou označeny *