Kus červené fasády

Kus červené fasády

Když je potřeba rychle a jednoduše upravit příliš krabiciózní nebo modulový dům, tak je nátěr části domu červenou barvou docela dobrý nápad. Výhodou je mnoho odstínů pro různé účely použití, nevýhodou je časté používání nápadu.

Největší problém červené je její emotivnost. Dokonce i marketingové studie a návody pro praktický obchodní design varují před nebezpečím červené a nabádají k opatrnému použití. Červená sice zvyšuje touhu, ale zase snižuje IQ, je barvou odvahy, vzrušení, smělosti a zábavy, ale také nebezpečí a nenávisti. V ulici může ohromit, ale také unavuje a dominancí přemůže vše ostatní. To co vypadá jako hřejivé, silné a vzrušující se po čase může ukázat jako agresivní, konfrontační a jenom zvyšuje srdeční frekvenci i krevní tlak. Červený kabát je možné na čas odložit, fasáda domu se tak snadno neupraví.

Na kus červené fasády je také velký rozpal názorů. Může dodat domu identitu, vrací se k tradici bílého domku s červenou střechou nebo pomáhá novým obyvatelům z venkova lépe zvládnout změnu v městském prostředí, protože připomíná starou dobrou hasičárnu s velkými červenými vraty. Nebo že je to jenom technické řešení, jak nejdříve vyprojektovat dostatečně velkou stavbu pro hladového investora a teprve následně řešit vzhled. Mraky různých názorů.

Řepy 2015 © archbla.cz
Liberec 2015 © archbla.cz
Stromovka 2015 © archbla.cz
Modřany 2015 © archbla.cz

Jeden komentář k “Kus červené fasády

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadované údaje jsou označeny *