Barevné asfaltové šindele

Barevné asfaltové šindele

Předností asfaltových šindelů je nízká cena, přizpůsobení komplikovanému nebo prohnutému tvaru střechy a jednoduchá montáž, která se dá zvládnout i svépomocí. Nevýhodou je přílišná rovina střechy s jenom „jako“ profilací pravých dřevěných šindelů, střešních tašek nebo vláknocementových šablon. Luxusnější druhy asfaltových šindelů to řeší barevným melírem, jednodušší a levnější druhy jsou zase otevřené netradičním nápadům.

2014 © archbla.cz

Jednou z nejjednodušších možností je střecha z různobarevných dílů. Náhodná skladba více barev, standardně většina výrobců nabízí černou, červenou, hnědou a zelenou, úplně zakryje nerovnosti starého krovu a dodá celé stavbě lehký humor. To se hodí hlavně u dosluhujících venkovských domů, chat a chalup, které nejsou historické památky, reprezentativní stavbou nikdy nebudou a také není na opravy moc peněz. Uvolnění a humor se vůbec ukazuje být zajímavou cestou rekonstrukce a stavby domu, tento přístup je levnější, méně zatěžuje životní prostředí a stavění je zábavnější.

2014 © archbla.cz

Kdyby se taková střecha zdála příliš barevná a výstřední, tak věž brandýského zámku se nedávno vrátila do své původní historické podoby.

Brandýs 2014 © archbla.cz

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadované údaje jsou označeny *