Alfa spárořez pro velký formát dlažby

Alfa spárořez pro velký formát dlažby

Z výprodeje zbytků malých dlaždic se může udělat alespoň různobarevný patchwork, ale ve velkém formátu to není tak snadné. Ani s tím není mnoho zkušeností, ještě nedávno byla velikost 600×600, 800×800 nebo dokonce 1200×1200 mm luxusní kategorie dlažeb bez velkých slev a výprodejů. Zajímavý nápad pro využití velkoformátových zbytků je původní kamenná dlažba v pasáži Alfa u pražského Václavského náměstí. Pro větší reprezentativní plochu, klidně i hodně nepravidelnou, by se těžko hledal originálnější spárořez.

Alfa spárořez © archbla.cz

Podmínkou je jenom dobré vybavení na řezání dlaždic, stejná tloušťka kolem 10 mm a výběr vhodných barev. I když je úprava každé dlaždice na míru a provádění je mnohem pracnější s velkým prořezem, do ceny běžného standardu dlažby to vrátí velký formát a nízká cena zbytků. Zadání pro obkladače je jednoduché, žádný pravý úhel a skládání jenom z nepravidelných čtyř a pětiúhelníků. Při dobrém vybavení na řezání dlaždic se taková dlažba může zvládnout také svépomocí. Praktické je lehké přebroušení lícových hran úhlovou bruskou.

Alfa spárořez © archbla.cz

Jeden komentář k “Alfa spárořez pro velký formát dlažby

  • Ivan /Kredenc/ Malý · Editovat

    Pětiúhelníky je dobrý nápad. Zkoušel jsem něco podobného z trojúhelníky a nepravidelnými čtyřúhelníky a bylo to tak pracné, že jsem to vzdal.

    Odpovědět

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadované údaje jsou označeny *